RSS feed for Vadim

Vadim has logged 20 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Le pélican

Le pélican

1974
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Child in the Crowd

A Child in the Crowd

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
Death of a Nation

Death of a Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
Edit this entry  
25
A Song of Love

A Song of Love

1950
×
Edit this entry  
23
Magino Village: A Tale

Magino Village: A Tale

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Drunkard's Lament

The Drunkard's Lament

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★★
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Palenque

Palenque

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Victory Day

Victory Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Victory Day

Victory Day

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cam

Cam

2018
×
Edit this entry  
12
Scarred Hearts

Scarred Hearts

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★
Edit this entry