RSS feed for Vadim

Vadim has logged 35 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cleopatra Wong

Cleopatra Wong

1978
×
★★½
Edit this entry  
29
Nadja

Nadja

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Lock-Out

Lock-Out

1973
×
★★½
Edit this entry  
27
La respuesta

La respuesta

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Feast of Man

A Feast of Man

2016
×
Edit this entry  
25
The War at Home

The War at Home

1979
×
★★★
Edit this entry  
24
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★½
Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
★★★
Edit this entry  
22
The Waldheim Waltz

The Waldheim Waltz

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
I Miss Sonja Henie

I Miss Sonja Henie

1971
×
★★½
Edit this entry  
22
On Love Skills or Film with 14441 Frames

On Love Skills or Film with 14441 Frames

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
Healthy People for Fun

Healthy People for Fun

1971
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Gratinated Brains of Pupilija Ferkeverk

The Gratinated Brains of Pupilija Ferkeverk

1970
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Night of the Hunted

The Night of the Hunted

1980
×
★★★
Edit this entry  
20
Belfast, Maine

Belfast, Maine

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Las Nubes

Las Nubes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Solitude of Memory

The Solitude of Memory

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
La espera (The Wait)

La espera (The Wait)

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Violence of a Civilization without Secrets

The Violence of a Civilization without Secrets

2018
×
Edit this entry  
06
IFO

IFO

2017
×
Edit this entry  
06
Atomkraftwerk Zwentendorf

Atomkraftwerk Zwentendorf

2018
×
Edit this entry  
06
Give

Give

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Veslemøy's Song

Veslemøy's Song

2018
×
Edit this entry  
06
Evidence of the Evidence

Evidence of the Evidence

2018
×
Edit this entry  
05
Edge of Daybreak

Edge of Daybreak

2018
×
Edit this entry  
05
Anti-Objects, or Space Without Boundary

Anti-Objects, or Space Without Boundary

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
I'll Remember You As You Were, Not As What You'll Become

I'll Remember You As You Were, Not As What You'll Become

2016
×
Edit this entry  
05
Jáaji Approx.

Jáaji Approx.

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Wawa

Wawa

×
★★★
Edit this entry  
05
Visions of an Island

Visions of an Island

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Classical Period

Classical Period

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Edit this entry