RSS feed for Vadim

Vadim has logged 39 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ludwig

Ludwig

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
Gabriel and the Mountain

Gabriel and the Mountain

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Locke's Way

Locke's Way

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Edit this entry  
14
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
Edit this entry  
13
I Will Forget This Day

I Will Forget This Day

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
12
Extinction

Extinction

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Reenactment

Reenactment

×
Edit this entry  
11
Are You Tired of Forever?

Are You Tired of Forever?

2018
×
Edit this entry  
11
Fucked Like a Star

Fucked Like a Star

×
Edit this entry  
11
Hair Wolf

Hair Wolf

2018
×
Edit this entry  
11
We Demand

We Demand

2016
×
Edit this entry  
11
Rams 23 Blue Bears 21

Rams 23 Blue Bears 21

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
How Can I Ever Be Late

How Can I Ever Be Late

2017
×
Edit this entry  
11
Round Seven

Round Seven

2017
×
Edit this entry  
11
Polly Two

Polly Two

2018
×
Edit this entry  
11
Polly One

Polly One

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Bitch Academy

Bitch Academy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tout Va Bien

Tout Va Bien

1972
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blood

Blood

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Stranger

The Stranger

1967
×
★★★
Edit this entry  
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Feast of the Epiphany

Feast of the Epiphany

2018
×
Edit this entry  
06
Distant Constellation

Distant Constellation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Pain of Others

The Pain of Others

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Water Slide

The Water Slide

2018
×
Edit this entry  
05
The Washing Society

The Washing Society

×
★★½
Edit this entry  
05
What We Have Built

What We Have Built

×
★★★½
Edit this entry  
05
Edgecombe

Edgecombe

×
★★★½
Edit this entry  
05
Black 14

Black 14

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★½
Edit this entry