• The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★

  • Glass

    ½

  • Vice

    ★★½