Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry