• Happiest Season

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Eli

    ★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Vita & Virginia

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Witness

    ★★★½

  • Slender Man

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Climax

    ★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • The Commuter

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Flatliners

    ★★

  • Jeepers Creepers 3

  • Gerald's Game

    ★½

  • Disobedience

    ★★★

  • It

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Bottom of the World

    ½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Before I Fall

    ★★★

  • Liberty's Secret

    ½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • Below Her Mouth

  • Arrival

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Me Before You

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Hush

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★