Sort by

Kevin has logged 405 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
A Dangerous Son

A Dangerous Son

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Cat Nation

Cat Nation

2017
×
★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dead Asleep

Dead Asleep

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rolling Like Thunder

Rolling Like Thunder

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
O Night Divine

O Night Divine

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Attica

Attica

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Encounter

Encounter

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Erin

Erin

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Tiny at 20

Tiny at 20

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
Streetwise Revisited: Rat

Streetwise Revisited: Rat

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Slow Hustle

The Slow Hustle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Flores

Flores

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
The Evening Hour

The Evening Hour

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Adrienne

Adrienne

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Waitress

Waitress

2007
×
Edit this entry  
02
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Little Potato

Little Potato

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wren Boys

Wren Boys

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Earth is Humming

The Earth is Humming

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Gephyrophobia

Gephyrophobia

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Mobilize

Mobilize

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Roberta

Roberta

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sweet Thing

Sweet Thing

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry