r4chel has logged 78 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Steps Above Heaven

Three Steps Above Heaven

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Given

Given

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry