ikra has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trance

Trance

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Edit this entry  
18
The Face of an Angel

The Face of an Angel

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bleed With Me

Bleed With Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Countess

The Countess

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Me and Kaminski

Me and Kaminski

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Words, My Lies - My Love

My Words, My Lies - My Love

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ladies in Lavender

Ladies in Lavender

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Voyagers

Voyagers

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Intruders

Intruders

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry