RSS feed for vvranv

vvranv has logged 180 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Biggie and Tupac

Biggie and Tupac

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
When We First Met

When We First Met

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bilal: A New Breed of Hero

Bilal: A New Breed of Hero

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judah Friedlander: America Is the Greatest Country in the United States

Judah Friedlander: America Is the Greatest Country in the United States

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loveless

Loveless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
הנשף

הנשף

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Maktub

Maktub

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ari Shaffir: Double Negative

Ari Shaffir: Double Negative

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Band in Lebanon

The Last Band in Lebanon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fig Tree

Fig Tree

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bert Kreischer: Secret Time

Bert Kreischer: Secret Time

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Cow

Red Cow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
W. Kamau Bell: Private School Negro

W. Kamau Bell: Private School Negro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paul

Paul

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry