• Barbie

  • Not Okay

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Almost Everything You Ever Wanted to Know About Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Don't Make Me Go

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • The Staircase

    ★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • Never Better

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • Moonshot

    ★★

  • Umma

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Heart Shot

    ★★

  • Bubble

    ★½

  • The Sky Is Everywhere

  • I Want You Back

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★½

  • Wake

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Birds of Paradise

    ½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • The Voyeurs

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Mark, Mary + Some Other People

    ★½

  • Far from the Tree

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Little Prince(ss)

    ★★★½

  • Voyagers

    ½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Downfalls High

    ★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • A Recipe for Seduction

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★