Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fast X

    ★★½

  • The Little Mermaid

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★

  • Ghosted

    ★★

  • Phenomena

    ★★

  • Clock

    ★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★

  • Air

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • 65

    ★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Statusbericht

  • Shotgun Wedding

    ★★

  • A Man Called Otto

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Troll

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Star Wars: Tales of the Jedi

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★½

  • Black Adam

    ★★

  • Grimcutty

    ★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Andor: A Disney+ Day Special Look

  • Blonde

    ★½

  • Pinocchio

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Medieval

    ★½

  • The Whale

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Athena

    ★★★

  • White Noise

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

    ★★★½

  • Samaritan

    ★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Fall

    ★★

  • Groot's Pursuit

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★

  • The Little Guy

    ★★★½

  • Groot's First Steps

    ★★½

  • Day Shift

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Magnum Opus

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • The Man from Toronto

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Lightyear

    ★★½