RSS feed for wackystuff

wackystuff has logged 138 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Edit this entry  
18
The General

The General

1926
×
★★★½
Edit this entry  
18
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Liberation Day

Liberation Day

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★½
Edit this entry  
05
The Hero

The Hero

1966
×
★★★
Edit this entry  
04
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Mad to Be Normal

Mad to Be Normal

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Frantz

Frantz

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Silence

Silence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
12 O’Clock Boys

12 O’Clock Boys

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Lane 1974

Lane 1974

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Major!

Major!

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Quest

Quest

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
180° South: Conquerors of the Useless

180° South: Conquerors of the Useless

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Women's Balcony

The Women's Balcony

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Work

The Work

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Zoology

Zoology

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★½
Edit this entry  
11
Meru

Meru

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Robin Williams: Live on Broadway

Robin Williams: Live on Broadway

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Landfill Harmonic

Landfill Harmonic

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Chavela

Chavela

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Seasons

Seasons

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Challenge

The Challenge

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jauja

Jauja

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Ain't No Mouse Music!

This Ain't No Mouse Music!

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Waru

Waru

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★½
Edit this entry