• The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Juice WRLD: Into the Abyss

  • Ghostbusters: Afterlife

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★★

  • OPAL

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

  • The Last White Man

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Hamilton

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½