Sort by

Zach has logged 194 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bears

Bears

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry