• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Bruce Springsteen & The E Street Band: The Legendary 1979 No Nukes Concerts

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • LuLaRich

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

  • The Souvenir: Part II

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★

  • The Tomorrow War

  • No Sudden Move

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Stowaway

  • Mortal Kombat

    ★½

  • A Week Away

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • Raya and the Last Dragon

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½