Wade has logged 25 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
Edit this entry  
25
The Child

The Child

2005
×
Edit this entry  
25
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Game

Big Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

It's Impossible to Learn to Plow by Reading Books

1988
×
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
Edit this entry  
11
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Of Gods and Men

Of Gods and Men

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fast Food Nation

Fast Food Nation

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry