RSS feed for wadestanton
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
W.

W.

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How Tasty Was My Little Frenchman

How Tasty Was My Little Frenchman

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Edit this entry