wade has logged 11 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry