• Thunder Force

    ★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Seaspiracy

  • Zack Snyder's Justice League

  • Sentinelle

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Spree

    ★★½

  • The Turning

    ★★

  • Miss Americana

  • Underwater

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★½