Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
All Superheroes Must Die 2: The Last Superhero

All Superheroes Must Die 2: The Last Superhero

2016
×
★★
Edit this entry  
25
All Superheroes Must Die

All Superheroes Must Die

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Marguerite's Theorem

Marguerite's Theorem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bob Marley: One Love

Bob Marley: One Love

2024
×
★★★
Edit this entry  
15
How to Save Us

How to Save Us

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Argylle

Argylle

2024
×
★★★½
Edit this entry  
09
Coma

Coma

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
North Dallas Forty

North Dallas Forty

1979
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Artist & the Shaman

The Artist & the Shaman

×
★★★
Edit this entry  
03
The Lake

The Lake

2022
×
Edit this entry  
01
The Lair

The Lair

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
Edit this entry  
25
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★
Edit this entry  
23
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Return of Captain Invincible

The Return of Captain Invincible

1983
×
★★★
Edit this entry  
07
The Witch: Part 2. The Other One

The Witch: Part 2. The Other One

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Comfort and Joy

Comfort and Joy

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★½
Edit this entry  
08
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hand

The Hand

1981
×
★★★
Edit this entry  
29
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
Cyborg 2087

Cyborg 2087

1966
×
★★★
Edit this entry  
18
Golda

Golda

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Girlfight

Girlfight

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Big Fat Greek Wedding 3

My Big Fat Greek Wedding 3

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Edit this entry