Sweet T has logged 68 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Panic Room

Panic Room

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
One for the Money

One for the Money

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dope

Dope

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Funny Face

Funny Face

1957
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Choke

Choke

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Giver

The Giver

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Lila & Eve

Lila & Eve

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Detachment

Detachment

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★
Edit this entry  
10
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★
Read the review Edit this entry