Sort by

waggo has logged 164 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Macross Plus: Movie Edition

Macross Plus: Movie Edition

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Temporary Color

Temporary Color

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Prescription: Murder

Prescription: Murder

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yu Yu Hakusho: Poltergeist Report

Yu Yu Hakusho: Poltergeist Report

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Promare

Promare

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Mobile Suit Gundam Narrative

Mobile Suit Gundam Narrative

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
Read the review Edit this entry