Sort by

waggo has logged 19 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hulk

Hulk

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
King Kong

King Kong

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zoom

Zoom

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
A Story of Floating Weeds

A Story of Floating Weeds

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spanglish

Spanglish

2004
×
★½
Read the review Edit this entry