Wahl has logged 189 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★
Edit this entry  
30
Role Models

Role Models

2008
×
Edit this entry  
29
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Edit this entry  
29
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Room 205

Room 205

2007
×
Edit this entry  
25
Kurt Josef Wagle og legenden om Fjordheksa

Kurt Josef Wagle og legenden om Fjordheksa

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Richard Herring: Christ On A Bike

Richard Herring: Christ On A Bike

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Protector

The Protector

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Edit this entry  
19
Minotaur

Minotaur

2006
×
★½
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★
Edit this entry  
18
Bronson

Bronson

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Edit this entry  
14
Return to House on Haunted Hill

Return to House on Haunted Hill

2007
×
Edit this entry  
11
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Postal

Postal

2007
×
½
Edit this entry  
08
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Excision

Excision

2012
×
★★½
Edit this entry  
19
Brick

Brick

2005
×
★★
Edit this entry  
19
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★½
Edit this entry  
18
The Haunting

The Haunting

1999
×
Edit this entry  
16
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Louis C.K.: Chewed Up

Louis C.K.: Chewed Up

2008
×
★★
Edit this entry  
16
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Ashlad and His Good Helpers

The Ashlad and His Good Helpers

1961
×
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Deep Sea 3D

Deep Sea 3D

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Punisher: Dirty Laundry

The Punisher: Dirty Laundry

2012
×
Edit this entry  
06
The Genius of Charles Darwin

The Genius of Charles Darwin

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Enemies of Reason

The Enemies of Reason

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
Read the review Edit this entry