Sort by

waiyanaung has logged 43 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Champions

Champions

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Starry Starry Night

Starry Starry Night

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★½
Edit this entry  
19
The Miracle Season

The Miracle Season

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★½
Edit this entry  
17
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swing Vote

Swing Vote

2008
×
★★
Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★
Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
09
On the Town

On the Town

1949
×
★★★½
Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
Edit this entry  
06
Loving Pablo

Loving Pablo

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Late Autumn

Late Autumn

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Island

The Island

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
The World According to Garp

The World According to Garp

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry