RSS feed for wakandawhenever
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Benjamin

Benjamin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Leisure Seeker

The Leisure Seeker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Outsiders

Outsiders

×
Read the review Edit this entry  
01
BALLiSTIC

BALLiSTIC

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
½
Edit this entry  
21
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry