wako has logged 456 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Paco and the Magical Book

Paco and the Magical Book

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania: Puppy!

Hotel Transylvania: Puppy!

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Where Were You When Michael Jackson Died?

Where Were You When Michael Jackson Died?

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rattler

The Rattler

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
What a Nice Party

What a Nice Party

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inu X Boku Secret Service

Inu X Boku Secret Service

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pet Shop of Horrors

Pet Shop of Horrors

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Get Rich Quick

Get Rich Quick

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Devilman

Devilman

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Page 23

Page 23

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Empty Space

Another Empty Space

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kitaro and the Millennium Curse

Kitaro and the Millennium Curse

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Foreign Duck, the Native Duck and God in a Coin Locker

The Foreign Duck, the Native Duck and God in a Coin Locker

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Be a Detective

How to Be a Detective

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Red Thunder

The Red Thunder

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Push

The Push

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Panic Attack!

Panic Attack!

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
The Employment

The Employment

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Call It a Comeback

Don't Call It a Comeback

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Egyptian Pyramids

The Egyptian Pyramids

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Violin

Violin

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Golden Eggs

Golden Eggs

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cooking with Bill: Smoothie

Cooking with Bill: Smoothie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cooking with Bill: Sushi

Cooking with Bill: Sushi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Redone

Redone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Being Pretty

Being Pretty

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A New Man

A New Man

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Fiddlesticks

Fiddlesticks

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monsterbox

Monsterbox

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Funny Face

Funny Face

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The visitor

The visitor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sam

Sam

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Santa and Death

Santa and Death

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dji. Death Sails

Dji. Death Sails

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Morning Alarm

A Morning Alarm

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part II: Eternal

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part II: Eternal

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Terrible Angels

Terrible Angels

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Noon

Noon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beats of Love

Beats of Love

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Haunter

Haunter

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part I: Beginnings

Puella Magi Madoka Magica the Movie Part I: Beginnings

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry