wako has logged 90 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Other Worlds

Other Worlds

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
George & A.J.

George & A.J.

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
BURN·E

BURN·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Lifted

Lifted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Cut

Cut

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bear Me

Bear Me

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★½
Edit this entry  
26
Swimming in Your Skin Again

Swimming in Your Skin Again

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Cakes Da Killa: No Homo

Cakes Da Killa: No Homo

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Good Advice

Good Advice

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yellow Fever

Yellow Fever

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Recruit Rhapsody

Recruit Rhapsody

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Timelike

Timelike

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Someone's Gaze

Someone's Gaze

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Click

Click

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Sergeant Keroro The Super Duper Movie 2: Deep Sea Princess

Sergeant Keroro The Super Duper Movie 2: Deep Sea Princess

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Don't Move

Don't Move

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
The 3:07 AM Project

The 3:07 AM Project

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Crayon Shin-chan: Fierceness That Invites Storm! The Singing Buttocks Bomb

Crayon Shin-chan: Fierceness That Invites Storm! The Singing Buttocks Bomb

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tord and Tord

Tord and Tord

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suckablood

Suckablood

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Play Time

Play Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
R'Coon Dawg

R'Coon Dawg

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Supermodel Acting Class

Supermodel Acting Class

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mickey's Birthday Party

Mickey's Birthday Party

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Shoes

My Shoes

×
★★★½
Edit this entry  
17
Sergeant Keroro The Super Duper Movie

Sergeant Keroro The Super Duper Movie

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
How to Swim

How to Swim

1942
×
★★★½
Edit this entry  
17
How to Fish

How to Fish

1942
×
★★★½
Edit this entry  
17
Listlessness

Listlessness

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Entrance to the Grand Burial Chamber

Entrance to the Grand Burial Chamber

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ennui

Ennui

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night of the Slasher

Night of the Slasher

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry