• Judas and the Black Messiah

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Argument

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Homemade

    ★★★½

  • The Light Side

    ★★½

  • Toto

    ★★★

  • Unsettling Scenes

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Block Z

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • No More Wings

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Aswang

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

  • Unforgettable

    ★★½

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★½

  • Once More, with Feelings

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Her Blue Sky

    ★★★★

  • LSS

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

  • Cru

    ★★★½

  • John Denver Trending

    ★★★★

  • Heist School

    ★★½

  • Please Stop Talking

    ★★★★

  • Edward

    ★★★★

  • Ready or Not

  • Weathering with You

  • Vivarium

    ★★★★

  • Ang Huling El Bimbo

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Marooned

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Good Omens

    ★★★★

  • Butterflies

    ★★

  • Anna