Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Violator

Violator

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Caliphate

Caliphate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleepless

Sleepless

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Argument

The Argument

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summerland

Summerland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Possible Worlds

Possible Worlds

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aliwan Paradise

Aliwan Paradise

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Homemade

Homemade

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
We Are Little Zombies

We Are Little Zombies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aswang

Aswang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Only You

Only You

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Moments in a Stolen Dream

Moments in a Stolen Dream

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Never Tear Us Apart

Never Tear Us Apart

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parting

Parting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Disappear Completely

How to Disappear Completely

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fight for Us

Fight for Us

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry