Waldo has logged 45 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gone with the Pope

Gone with the Pope

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Days of Terror: The Charlie Hebdo Attacks

Three Days of Terror: The Charlie Hebdo Attacks

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boy Who Cried Bitch

The Boy Who Cried Bitch

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Haunted

The Haunted

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scandal

Scandal

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
King Cobra

King Cobra

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blown Away

Blown Away

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mascots

Mascots

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Siege of Jadotville

The Siege of Jadotville

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Extremis

Extremis

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Witness

The Witness

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Demolisher

The Demolisher

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Girl in the Box

Girl in the Box

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
ClownTown

ClownTown

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry