Waldo has logged 48 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pale Blood

Pale Blood

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alexander

Alexander

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night Comes On

Night Comes On

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Who Killed Garrett Phillips?

Who Killed Garrett Phillips?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
55 Steps

55 Steps

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prey

Prey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ardennes

The Ardennes

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1BR

1BR

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toast

Toast

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Goes Round

Mary Goes Round

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Crimes That Bind

The Crimes That Bind

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolves

The Wolves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Behind You

Behind You

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Scorpio

Scorpio

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thomasine & Bushrod

Thomasine & Bushrod

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spikes Gang

The Spikes Gang

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cat Chaser

Cat Chaser

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Goya Murders

The Goya Murders

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don’t Leave Home

Don’t Leave Home

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Abe

Abe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Starship Troopers: Traitor of Mars

Starship Troopers: Traitor of Mars

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Legacy of Lies

Legacy of Lies

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Vampire Hotel

Tokyo Vampire Hotel

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I'll Be Gone in the Dark

I'll Be Gone in the Dark

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Retablo

Retablo

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry