Sort by

Waldo has logged 36 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Outlaws

Outlaws

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sky High

Sky High

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black and Missing

Black and Missing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Out of Death

Out of Death

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Jagged

Jagged

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the Right Moves

All the Right Moves

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemies of the State

Enemies of the State

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Hooper

Hooper

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Carnivores

The Carnivores

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Attica

Attica

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Niagara

Niagara

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Police Tapes

The Police Tapes

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Wake Up Screaming

I Wake Up Screaming

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Shot

One Shot

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cult of The Family

The Cult of The Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry