RSS feed for Waldo
  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Shed

    ★★★★

  • Eli

    ★★★

  • The Jesus Rolls

    ★½

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Legacy of the Bones

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • The Silence of the Marsh

    ★★★½

  • Semper Fi

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • 10 Minutes Gone

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Mercenary

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Z

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★½

  • VFW

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Lucky Day

    ★★½

  • The Coldest Game

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Get In

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★½

  • Pure

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Fire in Paradise

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Seberg

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • The Informer

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Rabid

    ★★★★

  • Dark Light

    ★★½

  • Jacob's Ladder

    ★½

  • Haunt

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Warning: Do Not Play

    ★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Teacher

    ★★½