• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Through My Window

    ★★

  • Alice

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • An Audience with Adele

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Intrusion

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Aftermath

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Mimi

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★½