Sort by

w has logged 361 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Chalte Chalte

Chalte Chalte

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★½
Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Best Man

Best Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
1922

1922

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
He's Out There

He's Out There

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The Call

The Call

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hush

Hush

1998
×
★★½
Edit this entry  
08
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Selena

Selena

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Summer Dress

A Summer Dress

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Suicide Room

Suicide Room

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Tic

Tic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
God

God

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★
Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry