Sort by
  • Babylon

  • Prey

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Broker

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Mars One

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Pedro, Between the Devil and the Deep Blue Sea

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Private Desert

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • King Richard

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Respect

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Pray Away

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★

  • Passing

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Cracolândia

  • Soul

    ★★★★½

  • Executive Order

    ★★★

  • True Mothers

    ★★★★

  • Beans

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½