Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Liverpool FC: Champions of Europe 2005

Liverpool FC: Champions of Europe 2005

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Paterson

Paterson

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shooter

Shooter

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry