Sort by

wallruss has logged 59 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Ari Shaffir: JEW

Ari Shaffir: JEW

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The 355

The 355

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Batman and Superman: Battle of the Super Sons

Batman and Superman: Battle of the Super Sons

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Katt Williams: World War III

Katt Williams: World War III

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
DC Showcase: Adam Strange

DC Showcase: Adam Strange

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
DC Showcase: Sgt. Rock

DC Showcase: Sgt. Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
DC Showcase: Death

DC Showcase: Death

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
Chappelle's Home Team - Earthquake: Legendary

Chappelle's Home Team - Earthquake: Legendary

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dave Chappelle: What's in a Name?

Dave Chappelle: What's in a Name?

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Green Lantern: Beware My Power

Green Lantern: Beware My Power

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Unidentified Flying Oddball

Unidentified Flying Oddball

1979
×
★★½
Edit this entry  
09
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cleaner

Cleaner

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Unknown

Unknown

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Archive

Archive

2020
×
★★★½
Edit this entry