Sort by
  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★½

  • The Bad Batch

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★½

  • Kick-Ass 2

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★

  • This Is the End

    ★★★½

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★★½

  • Trance

    ★★★★

  • Oblivion

    ★★★

  • Side Effects

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Sightseers

    ★★★★

  • Skyfall

  • Looper

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★½

  • Dredd

    ★★★★½

  • Premium Rush

  • V/H/S

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Seeking a Friend for the End of the World

  • Prometheus

  • Maniac

    ★★★★

  • Killing Them Softly

  • Men in Black 3

  • Indie Game: The Movie