• No Time to Die

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Stowaway

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Land

    ★★

  • In the Earth

    ★★

  • CODA

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Arkansas

    ★★

  • Tigertail

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Nine Days

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½