Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Spy

Spy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Capote

Capote

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Benediction

Benediction

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Bear

Black Bear

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry