Ryan has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry