• To All the Boys: Always and Forever

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Holidate

  • Soul

  • The Boys in the Band

  • Given

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Your Name Engraved Herein

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Panti Sisters

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Almost Love

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★½