jonny has logged 235 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Portrait

The Portrait

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
An Education

An Education

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Date Night

Date Night

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Sex of the Angels

The Sex of the Angels

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry