• The Northman

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dual

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Barn

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★★

  • Mr. Saturday Night

    ★★★½

  • The Sleeper Must Awaken: Making Dune

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Boris Karloff: The Man Behind the Monster

    ★★★½

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Count Me In

    ★★★★

  • Martyrs Lane

    ★★★

  • When I Consume You

    ★½

  • Hellbender

    ★★★½

  • What the Hell Is It This Time? Sparks: Live in London

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Who Is Bill Rebane?

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Trailer Trauma at the Drive-In

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★½

  • Shoplifters of the World

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Spine of Night

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Eer

    ★★½

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★

  • The Stand

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Bloodhound

    ★★½

  • Audrey

    ★★★★½

  • Charles Bronson: The Spirit of Masculinity

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Tales of the Uncanny

    ★★★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★