Sort by

Walter has logged 549 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
That

That

2012
×
Edit this entry  
31
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★½
Edit this entry  
31
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
Edit this entry  
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★½
Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Hail to the Deadites

Hail to the Deadites

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Elves

Elves

1989
×
★★½
Edit this entry  
18
Everything Is Terrible! Holiday Special

Everything Is Terrible! Holiday Special

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★★
Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★
Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Junky's Christmas

The Junky's Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★½
Edit this entry  
13
Rumble: The Indians Who Rocked the World

Rumble: The Indians Who Rocked the World

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
An Impossible Balancing Feat

An Impossible Balancing Feat

1902
×
★★★
Edit this entry  
11
The Prince of Magicians

The Prince of Magicians

1901
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Mr. Saturday Night

Mr. Saturday Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Babylon

Babylon

1980
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Frontier

The Frontier

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Edit this entry  
28
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★½
Edit this entry  
27
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Prince of Space

Prince of Space

1959
×
Edit this entry  
25
The Magic Voyage of Sinbad

The Magic Voyage of Sinbad

1953
×
★★★
Edit this entry  
25
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★★
Edit this entry  
25
Gunslinger

Gunslinger

1956
×
★★½
Edit this entry  
25
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hercules Against the Moon Men

Hercules Against the Moon Men

1964
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Brain That Wouldn't Die

The Brain That Wouldn't Die

1962
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Demon

The Demon

1979
×
★★★
Edit this entry  
20
The Attic

The Attic

1980
×
★★
Edit this entry