Sort by

Walt has logged 727 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Out

Out

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mickey's Rival

Mickey's Rival

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Winnie the Pooh & Christmas Too

Winnie the Pooh & Christmas Too

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Boy: A Profile of Steven Prince

American Boy: A Profile of Steven Prince

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Three Diablos

Puss in Boots: The Three Diablos

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry