WaltonReviews has logged 62 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Escape Room

Escape Room

2017
×
½
Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Madea Family Funeral

A Madea Family Funeral

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry